• Search Property
  • Our News
Vekaletname Nedir
About us

Emlak satın almak isteyen yabancılara veya Türk Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmış kişilere, seçtikleri avukatlarına veya Tuğra Emlak  firmasına bir taşınmaz satın alma vekaletnamesi vermelerini öneririz.
  Sizin adınıza Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığına başvuruyu yapabilmek, belediyeler ve resmi kurumlardan tapu devri için gerekli harita ve belgelerin temin etmek, Tapu Müdürlüğünde işlemlerinizi takip etmek, tapunuzu sizin adınıza almak ve sonunda elektrik, su ve telefon aboneliklerizi tamamlayabilmek için bu size sağlanacak büyük bir kolaylıktır. Bir vekaletname için sizin de bizzat noterde bulunmanız gereklidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1-2 saat sürebilir ve personelimizden biri size refakat edecektir
  Bu vekaletname sizi 3-4 aylık bir sürede (Türk vatandaşı değilseniz!) kısa aralıklarla alım işlemi için Türkiye’ye gelip gitmekten kurtarır. Avukata veya emlakcınıza vereceğiniz  vekaletname gayrimenkulün ne avukat adına nede emlakcının adına satın alınmasını sağlar. Tapu belgesinde vekaleti veren kişinin adı yazılı olacaktır.
  Türk vatandaşı olan kişilerin vekalet vermesine gerek yoktur. Çünkü yukarıda yazılı işlemlerin hiçbirinin yapılmasına ve 3 ay beklenmesine gerek kalmadan tapu devri hemen yapılır.

Haberler